Dnia 25.05.2017 roku o godz. 10.00 Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie po raz dziewiąty wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Na boisku osiedlowym Przemysław Gajewski – nauczyciel z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kozłowie przeprowadził rozgrzewkę dla uczestników biegu. W akcji brało udział 140 osób z Gminy Kozłowo. Zwycięzcy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy.

Nasi zwycięzcy :

Kategoria 200 m dziewczęta :
1. Maria Pieckowska
2. Julia Markowicz
3. Alicja Bagińska

Kategoria 200 m chłopcy:
1. Julian Rutkowski
2. Dawid Dobies
3. Konrad Kaczmarczyk

Kategoria 400 m dziewczęta:
1.Wiktoria Kaczmarczyk
2. Laura Białobrzeska
3. Amelia Byller

Kategoria 400 m chłopcy:
1. Filip Kostowski
2. Miłosz Hablutzel
3. Antoni Drygulski

Kategoria 3000 m dziewczęta
1. Klaudia Głogowska
2. Ilona Sonnenberg
3. Wiktoria Krajewska
Kategoria 3000 m chłopcy:
1. Norbert Kusik
2. Bartosz Żurawski
3. Seweryn Kaczorowski

Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy za rok !!!

Galeria (ilość zdjęć 24)

plakat A3 poprawiony

bieg

W dniu 10 września w Sławce Wielkiej odbył się Dzień Sportu pod hasłem „IV Letnia Olimpiada” zorganizowany przez Sołectwo, Radnego oraz Świetlicę.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 11:00 uroczystym otwarciem nowo wybudowanego, z funduszu sołeckiego, boiska sportowego. Otwarcia dokonał sołtys Marcin Lesiński wraz z radnym Wojciechem Pacuszka, wykonawcą boiska panem Krzysztofem Majewskim, Wójtem Jackiem Jankowskim oraz panem Piotrem Jaskólskim.

Po otwarciu przyszedł czas na rywalizacje sprawnościowe najmłodszych. Zadaniem dzieci było przejść przez stanowiska sportowe do których należało miedzy innymi:

slalom z piłką i strzał do bramki, traf piłką do dziury, rzut woreczkiem do celu, slalom z kijem do hokeja i strzał do bramki, malowanie twarzy, rzut do celu ringiem, skoki na dużej piłce, przejście przez tunel, slalom z piłeczką na łyżeczce, rzut do kosza, przejście po wężu, slalom z woreczkiem na głowie.

Dzieci bardzo chętnie i z dużą sprawnością zaliczały wszystkie konkurencje. I za swój zapał nagrodzone zostały złotym medalem.

Młodzież tym razem podzielona została na trzy grupy i rywalizowała ze sobą rozwiązując test z wiedzy ogólnej. Najlepszą okazała się grupa dziewcząt pokonując pozostałe dwie złożone z chłopaków. Można rzec dziewczyny górą. W tej kategorii wiekowej rywalizacja była poważna, więc i medale były złote : Nikola Dobies, Sara Tuchewicz oraz Iga Pacuszka, srebrne: Tobiasz Borkowski, Łukasz Zalewski oraz brązowe: Marcin Rochowicz, Michał Dobies.

Następnym punktem były pierwsze zawody w siłowaniu na ręce mężczyzn i kobiet. Wśród pań jak i panów rywalizacja była bardzo zacięta. I tak panie: złoto Beata Galska, srebro Marzena Kuczyńska, brąz Joanna Pacuszka. Panowie złoto Wojciech Pacuszka, srebro Bogdan Dobies, brąz Zbigniew Rochowicz.

W kolejny dzień również na nowo wybudowanym boisku tradycyjnie rozegrany został mecz, tym razem w siatkówkę, o puchar Wójta Gminy Kozłowo kawalerzy na żonatych. Mecz był bardzo wyrównany a zwycięzcami zostali jednak kawalerzy, którzy zdobyli trofeum. Wszyscy zawodnicy również otrzymali złote medale.

W trakcie trwania zawodów serwowane były wspaniałe wypieki, kiełbaska z grilla, przygotowane były napoje, kawa, herbata.

Dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowania całej imprezy. Wypieki: Dorota Dobies, Marzena Kuczyńska, Ania Wiśniewska, Joanna Pacuszka, pomoc przy zawodach: Zbigniew Rochowicz, Bogdan Dobies.

Dziękujemy bardzo za uczestnictwo w imprezie panu Wójtowi Jackowi Jankowskiemu, który podarował w prezencie na dobry start piłki nożne, panu Krzysztofowi Majewskiemu, który również przekazał piłkę nożną oraz panu Piotrowi Jaskólskiemu, który dzielnie reprezentował Gminę w siłowaniu na rękę.

Szczególne podziękowania składamy dla Pana Wójta, pana Piotra Jaskólskiego oraz dla wszystkich pracowników Gminy którzy udzielali nam w każdej chwili pomocy w budowie boiska sportowego oraz dla pana Krzysztofa Majewskiego za profesjonalne, solidne wykonanie. Jesteśmy pewni, że jest to początek wspólnej, aktywnej oraz efektywnej współpracy w obszarze funduszu sołeckiego i nie tylko.

Zapraszamy za rok.

 Galeria (ilość zdjęć 51)

W sobotę 2 lipca 2016 r. na boisku Orlik w Kozłowie rozegrano III edycję Nocnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kozłowo. Do tegorocznego turnieju zgłosiło się 12 zespołów m.in. z Działdowa, Nidzicy, Niegocina (koło Mławy), Kozłowa, Zalesia, Sławki Wielkiej i Sarnowa.

Zespoły zostały podzielone na 4 grupy, w każdej po 3 zespoły. Grano 1x12 min. Dwie najlepsze drużyny w grupie wychodziły do ćwierćfinału. Turniej rozpoczął się o godzinie 21.00, a uroczystego otwarcia dokonał Wójt Jacek Jankowski.

W grupie A spotkały się: Colet – Elektrycy 5 – 0, Saturn Sławka Wielka – Elektrycy 1 – 1 i Colet – Saturn Sławka Wielka 1 – 0.

Awans: Colet i Saturn Sławka Wielka.

W grupie B grały: P.U.B. Działdowo – Mniejsza o Nazwę 0 – 0, Zalesie – P.U.B. Działdowo 0 – 1 i Mniejsza o Nazwę – Zalesie 0 – 2.

Awans: P.U.B. Działdowo i Zalesie.

W grupie C spotkali się: Petarda Sarnowo – DTW 0 – 1, Bez Popity – DTW 0 – 0 i Bez Popity – Petarda Sarnowo 4 – 2.

Awans: Bez Popity i DTW.

W grupie D zagrali: 30+ - Lekko Spoceni 3 – 1, Niegocin – Lekko Spoceni 1 – 0 i 30+ - Niegocin 0 – 0.

Awans: 30+ i Niegocin.

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu spotkały się Colet – Zalesie i po bardzo zaciętym meczu Colet wygrał skromnie 1 do 0 i awansował do półfinału. Kolejne spotkanie to Saturn Sławka Wielka – P.U.B. Działdowo. Również ten mecz wyrównanym i zaciętym spotkaniem i zakończył się wynikiem 0 – 0. Rzuty karne lepiej wykonywali goście z Działdowa wygrywając 3 – 2 i uzyskując awans. Następny ćwierćfinał to Bez Popity i Niegocin. Minimalne zwycięstwo zawodników z pod Mławy 1 – 0 pozwoliło im na uzyskanie awansu. Ostatnie spotkanie to starsi panowie 30+ kontra młodzież DTW. Wygrana 3 do 0 dla 30+.

W półfinałach Colet grał z Niegocinem i po emocjonującym meczu z wynikiem 2 -1 zespół Colet trafił do finału.

W drugim półfinale 30+ pokonał P.U.B. Działdowo 3 -1.

W meczu o 3 miejsce chłopcy z Niegocina musieli uznać wyższość P.U.B. Działdowo i przegrali 0 – 1.

W meczu finałowym zespołów z Kozłowa lepsi okazali się zawodnicy Coleta. Wygrana 1 – 0 z 30+.

Klasyfikacja:

  1. Colet
  2. 30+
  3. P.U.B. Działdowo
  4. Niegocin

Wszystkim zespołom należą się ogromne słowa uznania za grę i walkę fair play. Puchary ufundował Wójt Gminy Kozłowo – Jacek Jankowski. Wszyscy uczestnicy, jak również kibice (których było bardzo dużo, tworząc wspaniałą atmosferę, za co należą się ogromne podziękowania, że byli znaczącą częścią tej imprezy) mogli poczęstować się kiełbaskami usmażonymi na ognisku, które zakupił Wójt Jacek Jankowski i Firma Colet za co z góry dziękujemy.

Klub Sportowy GMINA KOZŁOWO

Galeria