W dniu 11.07.2018r. uczestnicy projektu „Pokolenia i tradycje” udali się na wycieczkę do Lawendowego Pola, które mieści się niedaleko Moniówki we wsi Nowe Kawkowo, ok. pół godziny jazdy od Olsztyna. Seniorzy i młodzież zwiedzili zabytkową chatę łemkowską, przeniesioną z Beskidu Niskiego, w której mieści się Muzeum Żywe im. Jacka Olędzkiego. Uczestnicy projektu mieli także możliwość skosztowania lawendowych ciasteczek. Własnoręcznie wykonywali również wianki, bukiety oraz lawendowe kremy do ciała. Lawendowe Pole to miejsce absolutnie niezwykłe.

Projekt „Pokolenia i tradycje” dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2018 realizowany jest przez Olsztyńską Fundację Inicjatyw Prospołecznych i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozłowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

GALERIA (ilość zdjęć 20):

Slawka Wielka765

Filcowanie to jedna z technik w rękodziele, dzięki której można własnoręcznie stworzyć wiele pięknych ozdób. Możliwości zabaw z filcem jest naprawdę wiele. Uczestnicy projektu „Pokolenia i tradycje” 9 lipca 2018 roku poznawali metodę filcowania „na mokro”. Z wełny czesankowej, wody, szarego mydła, pary rąk oraz dużej porcji cierpliwości powstały oryginalne piękne  kwiaty i broszki.  Z techniką filcowania zapoznała uczestników Pani Barbara Krauze sołtys wsi Turówko.

Już wkrótce kolejne interesujące zajęcia w ramach projektu „Pokolenia i tradycje” realizowanego przez Olsztyńską Fundację Inicjatyw Prospołecznych  i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozłowie, a dofinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2018.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

GALERIA (ilość zdjęć 13):

W sprzyjających warunkach pogodowych letniego wieczoru uczestnicy projektu „Pokolenia i tradycje” uczyli się techniki "chodzenia z kijkami". Pierwsze zajęcia odbyły się w piątek 29 czerwca 2018 roku i pokazały, że nie jest to tak prosta sztuka,  jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Instruktor pokazał w jaki sposób trzyma się kije, jak się ich używa, a także jaką postawę należy przyjąć podczas chodzenia.

Projekt „Pokolenia i tradycje” dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2018 realizowany jest przez Olsztyńską Fundację Inicjatyw Prospołecznych i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Kozlowie.

GALERIA (ilość zdjęć 7):

SŁAWKA700