Po wygranej w drugim meczu barażowym o klasę okręgową, nasza drużyna miała bardzo mało czasu na przygotowanie się do startu okręgówki. Pierwsze mecze były zaplanowane na 11 sierpnia, więc okres przygotowawczy naszego zespołu trwał nieco ponad miesiąc.

Wiedzieliśmy, że start w wyższej klasie będzie bardzo trudny. Nasz zespół nie dokonał żadnych personalnych zmian. W zespole pozostali wszyscy, którzy wywalczyli ten awans. Na dodatek, w związku z modernizacją murawy na naszym stadionie, wszystkie mecze rundy jesiennej graliśmy na wyjeździe (z wyjątkiem meczu III kolejki GKS - Radomniak Radomno).

Mimo, iż przegrywaliśmy wysoko pierwsze spotkania, z meczu na mecz było widać poprawę gry naszego zespołu. Absencja niektórych zawodników, czy też brak po prostu piłkarskiego szczęścia, były spowodowane niektórymi przegranymi. Były również takie mecze, w których rywal był od naszego zespołu, zwyczajnie o klasę lepszy.

GKS Kozłowo rundę jesienną (wliczając 2 kolejki z wiosny) kończy na 15 miejscu z dorobkiem 11 punktów (3 wygrane, 2 remisy i 12 porażek). Nie jest to bilans, którym można się chwalić, jednak wierzymy w to, że nasza drużyna na wiosnę zaprezentuje się dużo, dużo lepiej.

Czym możemy się pochwalić? 
Mimo, że zajmujemy 15 lokatę na 16 drużyn, mamy w zespole takiego gracza, jak Łukasz Mańka, który z dorobkiem 17 bramek, jest v-ce liderem klasyfikacji strzelców klasy okręgowej gr.2! Łukasza wyprzedzają 
ex-equo Krystian Oleszko i Arkadiusz Konicz, którzy mają na swoim koncie po 19 bramek. Mamy nadzieję, że na wiosnę Łukasz powiększy swój dorobek i dalej będzie w czołówce najskuteczniejszych zawodników klasy okręgowej.

Informacje dla kibiców: 
W związku z modernizacją naszej murawy, swoje mecze domowe będziemy rozgrywać na stadionie w Iłowie. Być może "na swoje" wrócimy z początkiem czerwca. Lista przeciwników, z którymi zmierzymy się w sparingach zostanie podana później.

Klasyfikacja strzelców i asystentów naszej drużyny:

Bramki:
17 - Łukasz Mańka
7 - Robert Sobotka
2 - Mateusz Zieliński
1 - Frankowski Michał
1 - Adrian Żmijewski
1 - Bartosz Grzela

Asysty:
5🅰️ - Bartosz Grzela
3🅰️ - Sebastian Szczepański
3🅰️ - Robert Sobotka
3🅰️ - Łukasz Mańka
2🅰️ - Kamil Kowalik
1🅰️ - Kacper Bruzda
1🅰️ - Bartek Żurawski
1🅰️ - Mateusz Zieliński
1🅰️ - Szymon Kuczyński

Wierzymy w to, że w rundzie wiosennej, zdobędziemy wystarczającą ilość punktów, aby utrzymać się w klasie okręgowej!

GKS! 

Ferie nieubłaganie się kończą, a wraz z nimi zajęcia zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Gminną Bibliotekę Publiczną.

To, że każdej wolnej chwili nie spędzają przed komputerem, czy telewizorem udowodniły dzieci, które uczęszczały na zajęcia zorganizowane w domu kultury. A frekwencja była dość spora, o czym świadczy załączona niżej dokumentacja fotograficzna.

Ćwiczyły, rysowały, malowały, lepiły z gliny lub śpiewały. Moglibyśmy tak wymieniać jeszcze długo, ale nie o to chodzi. Najważniejszy jest efekt i dobra zabawa. Dzieci udowodniły, że potrafią dobrze się bawić nie tylko w sieci, a współpraca wychodzi im całkiem nieźle.

Co prawda zajęcia feryjne już się skończyły, ale zachęcamy do skorzystania z innych zajęć, które cyklicznie odbywają się w GCKiS.

GALERIA:

Pierwszy tydzień ferii zimowych za nami. Pogoda dopisuje, frekwencja na zajęciach również, więc śmiało można stwierdzić, że wszystko idzie zgodnie z planem!

Dzieci, które zdecydowały się wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie na pewno nie narzekają na monotonnie. Tu cały czas są się dzieje i ciągle jest to coś nowego. Za nimi już spotkanie z policjantem, zajęcia plastyczne, Mam talent, wyjazd do kina, czy zajęcia sportowe. Ale to jeszcze nie wszystko!

GALKERIA:

Sprawdź, co jeszcze będzie się działo!

WTOREK (29 stycznia)

9.45 - wyjazd do Olsztyna - PARK TRAMPOLIN

ŚRODA (30 stycznia)

10.00-10.30 - gimnastyka poranna

10.30-11.30 - ZAJĘCIA PLASTYCZNE - świat kaktusów

11.30-12.30 - teatr ilustracji KAMISHIBAI, konkurs wiedzy o bajkach i baśniach

12.30-14.00 - seans filmowy

CZWARTEK (31 stycznia)

10.00-10.30 - gimnastyka poranna

10.30 - OGNISKO INTEGRACYJNE, gry i zabawy/ boisko osiedlowe

Zapraszamy dzieci od 7 lat

Więcej informacji można uzyskać pod numerem: 89 625 08 10

 

 

 

21 stycznia obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Szkotowie zaczęła pełnić Beata Wasilewska.

3 grudnia pani Beata stanęła przed 11-osobową komisją konkursową powołaną w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora. Jej oferta spełniała wymagania konkursowe, a kandydatura uzyskała pozytywną ocenę za merytoryczną część konkursu.

Wójt gminy Kozłowo Marek Wolszczak powierzył jej stanowiska dyrektora szkoły od 21 stycznia 2019 roku do 31 sierpnia 2023.

Pani Beata jest nauczycielem od 1991 roku. Zaczynała w Szkole Podstawowej w Waplewie. Od 1998 roku była nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 3 Nidzicy. Pierwsze dni pracy w szkotowskiej szkole zamierza poświęcić na poznanie placówki. Przyznaje jednak, że nie powinno być to trudne, ponieważ szkoła była bardzo dobrze zarządzana.