Po wygranej w drugim meczu barażowym o klasę okręgową, nasza drużyna miała bardzo mało czasu na przygotowanie się do startu okręgówki. Pierwsze mecze były zaplanowane na 11 sierpnia, więc okres przygotowawczy naszego zespołu trwał nieco ponad miesiąc.

Wiedzieliśmy, że start w wyższej klasie będzie bardzo trudny. Nasz zespół nie dokonał żadnych personalnych zmian. W zespole pozostali wszyscy, którzy wywalczyli ten awans. Na dodatek, w związku z modernizacją murawy na naszym stadionie, wszystkie mecze rundy jesiennej graliśmy na wyjeździe (z wyjątkiem meczu III kolejki GKS - Radomniak Radomno).

Mimo, iż przegrywaliśmy wysoko pierwsze spotkania, z meczu na mecz było widać poprawę gry naszego zespołu. Absencja niektórych zawodników, czy też brak po prostu piłkarskiego szczęścia, były spowodowane niektórymi przegranymi. Były również takie mecze, w których rywal był od naszego zespołu, zwyczajnie o klasę lepszy.

GKS Kozłowo rundę jesienną (wliczając 2 kolejki z wiosny) kończy na 15 miejscu z dorobkiem 11 punktów (3 wygrane, 2 remisy i 12 porażek). Nie jest to bilans, którym można się chwalić, jednak wierzymy w to, że nasza drużyna na wiosnę zaprezentuje się dużo, dużo lepiej.

Czym możemy się pochwalić? 
Mimo, że zajmujemy 15 lokatę na 16 drużyn, mamy w zespole takiego gracza, jak Łukasz Mańka, który z dorobkiem 17 bramek, jest v-ce liderem klasyfikacji strzelców klasy okręgowej gr.2! Łukasza wyprzedzają 
ex-equo Krystian Oleszko i Arkadiusz Konicz, którzy mają na swoim koncie po 19 bramek. Mamy nadzieję, że na wiosnę Łukasz powiększy swój dorobek i dalej będzie w czołówce najskuteczniejszych zawodników klasy okręgowej.

Informacje dla kibiców: 
W związku z modernizacją naszej murawy, swoje mecze domowe będziemy rozgrywać na stadionie w Iłowie. Być może "na swoje" wrócimy z początkiem czerwca. Lista przeciwników, z którymi zmierzymy się w sparingach zostanie podana później.

Klasyfikacja strzelców i asystentów naszej drużyny:

Bramki:
17 - Łukasz Mańka
7 - Robert Sobotka
2 - Mateusz Zieliński
1 - Frankowski Michał
1 - Adrian Żmijewski
1 - Bartosz Grzela

Asysty:
5🅰️ - Bartosz Grzela
3🅰️ - Sebastian Szczepański
3🅰️ - Robert Sobotka
3🅰️ - Łukasz Mańka
2🅰️ - Kamil Kowalik
1🅰️ - Kacper Bruzda
1🅰️ - Bartek Żurawski
1🅰️ - Mateusz Zieliński
1🅰️ - Szymon Kuczyński

Wierzymy w to, że w rundzie wiosennej, zdobędziemy wystarczającą ilość punktów, aby utrzymać się w klasie okręgowej!

GKS! 

18 czerwca ze szkoła pożegnały się przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kozłowie. Nie zabrakło wierszyków i piosenek. Występom swoich pociech przyglądali się rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządu.

Na koniec wójt Marek Wolszczak wręczył dyplomy i ksiązki uczniom kończącym naukę w przedszkolu. - Życzę wam pzrede wszystkim udanych wakacji, a we wrześniu samych sukcesów w pierwszej klasie - mówił.

Dzieci z młodszych odziałów również życzyły swoim starszym koleżankom i kolegom wszystkiego najlepszego, a na pamiątkę wręczyły im specjalne długopisy.

GALERIA:

14 czerwca w sali narad kozłowskiego urzędu zebrali się najlepsi uczniowie szkół gminnych. W uroczystości Absolwent Roku towarzyszyli im rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół.

 - Z ogromną przyjemnością spotykam się dzisiaj z  najlepszymi uczniami –absolwentami  gimnazjów  gminy Kozłowo i  ich rodzicami. Uroczystość ta odbywa się w naszej gminie po raz trzynasty. W związku z tym, że tytuł jest tylko jeden, a  niektórzy uczniowie mają podobne wysokie wyniki, postanowiłem przyznać  również listy pochwalne – mówił wójt Marek Wolszczak. Zastępca wójta Barbara Szczepkowska przypomniała, że tytuł Absolwenta Roku  przyznaje się jednemu absolwentowi gimnazjum i jednemu absolwentowi szkoły podstawowej, którzy uzyskali na świadectwie szkolnym średnią ocen powyżej 5,0 i wzorową ocenę z zachowania, a ponadto wykazali się szczególnymi osiągnięciami w konkursach i olimpiadach oraz wyróżniali się zaangażowaniem na rzecz środowiska szkolnego.

Tytuł Absolwenta Roku otrzymali:    

Natalia Semeniuk absolwentka Gimnazjum im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie, średnia ocen 5,17, wzorowe zachowanie. Wychowawcą Natalii jest Grzegorz Rybczyński.

Aleksandra Ewa Dytrych absolwentka Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie, średnia ocen 5,44,  wzorowe zachowanie. Wychowawcą Oli jest Aleksandra Pośpiech.

Marta Borkowska absolwentka Gimnazjum Króla Władysława Jagiełły w Rogożu, średnia ocen 5,18,  wzorowe zachowanie. Wychowawcą Marty jest Anna Woźniak.

Kalina Stefańska absolwentka Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie, średnia ocen 5,1, wzorowe zachowanie. Wychowawcą Kaliny jest Marzena Dębska-Ciesielska.

Dagmara Żaglewska absolwentka Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie, średnia ocen 5,83, wzorowe zachowanie. Wychowawcą Dagmary jest Małgorzata Chmielewska.

 Maria Pieckowska absolwentka Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły  w Rogożu, średnia ocen 5,93, wzorowe zachowanie. Wychowawcą Marii jest Danuta Kiejziewicz.

Wśród zaproszonych byli również absolwenci wyróżnieni listem pochwalnym, którzy również osiągnęli wysokie wyniki w nauce i mają inne osiągnięcia należą do nich:

 - Karol Czerwonka absolwent Gimnazjum im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie

- Oliwia Przybyszewska absolwentka Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie

- Kaja Dreger absolwentka Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie

 - Aleksandra Szczepkowska absolwentka Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie

- Aleksandra Kordalska absolwentka Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie

- Agata Szczepańska absolwentka Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie

- Natalia Lanckowska absolwentka Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Rogożu

- Serdecznie gratuluję wyróżnionym uczniom, rodzicom gratuluję  wychowania  tak zdolnych córek i synów, a wychowawcom i  dyrektorom dziękuję za przekazywanie wiedzy i gratuluję  takich zdolnych uczniów. Życzę Wam  wszelkiej pomyślności, sukcesów i dobrych wyborów. Przed Wami okres wakacji – życzę więc miłego wypoczynku i zapału do dalszej nauki – mówił na koniec Marek Wolszczak.

GALERIA:

7 czerwca Urząd Gminy w Kozłowie odwiedzili najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkotowie.

Wójt Marek Wolszczak opowiedział dzieciom , jak wygląda praca urzędnika i czym zajmują się konkretne wydziały. Po części teoretycznej przyszła pora na zwiedzanie. Wójt oprowadził gości po kilku wydziałach, ale najwięcej radości sprawiła dzieciom wizyta w sali ślubów. Była Pani Młoda, Pan Młody i świadkowie. Nie zabrakło również gości.

Na koniec uczniowie, w podziękowaniu za możliwość poznania pracy urzędników zaprezentowali krótki program artystyczny. Zaśpiewali piosenki, które wprowadziły wszystkich w patriotyczny nastrój.

Wizyta w urzędzie została zorganizowana w ramach programu „Piękna nasza Polska cała”, w którym szkotowska szkoła uczestniczy drugi rok z rzędu. W ramach akcji Niezapominajka dzieci poznają pracę ważnych instytucji.

GALERIA: