6 września Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kozłowie wziął udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie 2019". W bieżącym roku tematem przewodnim były nowele polskie. Nasza szkoła odczytała nowelę Bolesława Prusa "Katarynka".

Celem spotkania było propagowanie klasyki polskiej literatury oraz zachęcanie do czytania.
Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli: wójt Gminy Kozłowo Marek Wolszczak, zastępca wójta Barbara Szczepkowska, Dariusz Szypulski – prezes Eko-Kozłowo, Danuta Kazimierska, Elżbieta Góralska, dyrektor szkoły Mirosława Ostrowska, wicedyrektor Marcin Lisek, Ewa Strzelec oraz uczniowie: Klaudia Stefańska, Oskar Kosewski, Paweł Dutkiewicz. Dodatkowym wydarzeniem była wystawa prezentującą 8 najwybitniejszych polskich nowelistów.

W Narodowym Czytaniu wzięli udział uczniowie klas IV - VIII oraz wszyscy nauczyciele. Organizatorami wydarzenia byli poloniści: Ewa Strzelec, Iwona Giranowska oraz Małgorzata Sowińska.

Tego samego dnia Filia Biblioteczna w Szkotowie wraz z Seniorami ze Szkotowa również włączyła się do akcji NARODOWE CZYTANIE 2019. Seniorzy czytali fragmenty utworów "Katarynka" Bolesława Prusa i "Dym" Marii Konopnickiej.

GALERIA:

2 września we wszystkich placówkach oświatowych w Gminie Kozłowo zainaugurowaliśmy rok szkolny 2019/2020.

W uroczystych akademiach uczestniczył wójt Marek Wolszczak, który życzył wszystkim samych sukcesów oraz zastępca wójta Barbara Szczepkowska i sekretarz Jacek Jankowski.

Dyrektorzy opowiedzieli o zmianach, jakie zaszły w szkołach w ciągu wakacji i wyzwaniach z jakim będą musieli zmierzyć się w roku szkolnym 2019/2020.

W kozłowskich placówkach uczy się 612 dzieci, w tym 141 przedszkolaków.

GALERIA:

18 czerwca ze szkoła pożegnały się przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kozłowie. Nie zabrakło wierszyków i piosenek. Występom swoich pociech przyglądali się rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządu.

Na koniec wójt Marek Wolszczak wręczył dyplomy i ksiązki uczniom kończącym naukę w przedszkolu. - Życzę wam pzrede wszystkim udanych wakacji, a we wrześniu samych sukcesów w pierwszej klasie - mówił.

Dzieci z młodszych odziałów również życzyły swoim starszym koleżankom i kolegom wszystkiego najlepszego, a na pamiątkę wręczyły im specjalne długopisy.

GALERIA:

14 czerwca w sali narad kozłowskiego urzędu zebrali się najlepsi uczniowie szkół gminnych. W uroczystości Absolwent Roku towarzyszyli im rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół.

 - Z ogromną przyjemnością spotykam się dzisiaj z  najlepszymi uczniami –absolwentami  gimnazjów  gminy Kozłowo i  ich rodzicami. Uroczystość ta odbywa się w naszej gminie po raz trzynasty. W związku z tym, że tytuł jest tylko jeden, a  niektórzy uczniowie mają podobne wysokie wyniki, postanowiłem przyznać  również listy pochwalne – mówił wójt Marek Wolszczak. Zastępca wójta Barbara Szczepkowska przypomniała, że tytuł Absolwenta Roku  przyznaje się jednemu absolwentowi gimnazjum i jednemu absolwentowi szkoły podstawowej, którzy uzyskali na świadectwie szkolnym średnią ocen powyżej 5,0 i wzorową ocenę z zachowania, a ponadto wykazali się szczególnymi osiągnięciami w konkursach i olimpiadach oraz wyróżniali się zaangażowaniem na rzecz środowiska szkolnego.

Tytuł Absolwenta Roku otrzymali:    

Natalia Semeniuk absolwentka Gimnazjum im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie, średnia ocen 5,17, wzorowe zachowanie. Wychowawcą Natalii jest Grzegorz Rybczyński.

Aleksandra Ewa Dytrych absolwentka Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie, średnia ocen 5,44,  wzorowe zachowanie. Wychowawcą Oli jest Aleksandra Pośpiech.

Marta Borkowska absolwentka Gimnazjum Króla Władysława Jagiełły w Rogożu, średnia ocen 5,18,  wzorowe zachowanie. Wychowawcą Marty jest Anna Woźniak.

Kalina Stefańska absolwentka Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie, średnia ocen 5,1, wzorowe zachowanie. Wychowawcą Kaliny jest Marzena Dębska-Ciesielska.

Dagmara Żaglewska absolwentka Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie, średnia ocen 5,83, wzorowe zachowanie. Wychowawcą Dagmary jest Małgorzata Chmielewska.

 Maria Pieckowska absolwentka Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły  w Rogożu, średnia ocen 5,93, wzorowe zachowanie. Wychowawcą Marii jest Danuta Kiejziewicz.

Wśród zaproszonych byli również absolwenci wyróżnieni listem pochwalnym, którzy również osiągnęli wysokie wyniki w nauce i mają inne osiągnięcia należą do nich:

 - Karol Czerwonka absolwent Gimnazjum im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie

- Oliwia Przybyszewska absolwentka Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie

- Kaja Dreger absolwentka Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie

 - Aleksandra Szczepkowska absolwentka Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie

- Aleksandra Kordalska absolwentka Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie

- Agata Szczepańska absolwentka Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie

- Natalia Lanckowska absolwentka Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Rogożu

- Serdecznie gratuluję wyróżnionym uczniom, rodzicom gratuluję  wychowania  tak zdolnych córek i synów, a wychowawcom i  dyrektorom dziękuję za przekazywanie wiedzy i gratuluję  takich zdolnych uczniów. Życzę Wam  wszelkiej pomyślności, sukcesów i dobrych wyborów. Przed Wami okres wakacji – życzę więc miłego wypoczynku i zapału do dalszej nauki – mówił na koniec Marek Wolszczak.

GALERIA:

7 czerwca Urząd Gminy w Kozłowie odwiedzili najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkotowie.

Wójt Marek Wolszczak opowiedział dzieciom , jak wygląda praca urzędnika i czym zajmują się konkretne wydziały. Po części teoretycznej przyszła pora na zwiedzanie. Wójt oprowadził gości po kilku wydziałach, ale najwięcej radości sprawiła dzieciom wizyta w sali ślubów. Była Pani Młoda, Pan Młody i świadkowie. Nie zabrakło również gości.

Na koniec uczniowie, w podziękowaniu za możliwość poznania pracy urzędników zaprezentowali krótki program artystyczny. Zaśpiewali piosenki, które wprowadziły wszystkich w patriotyczny nastrój.

Wizyta w urzędzie została zorganizowana w ramach programu „Piękna nasza Polska cała”, w którym szkotowska szkoła uczestniczy drugi rok z rzędu. W ramach akcji Niezapominajka dzieci poznają pracę ważnych instytucji.

GALERIA:

 

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Szkotowie wraz z wychowawcą Piotrem Sowińskim, odbyli drugą z cyklu żywych lekcji historii. Tym razem udali się na cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej, leżący na zachodnim skraju Szkotowa, przy drodze polnej prowadzącej w kierunku Siemianowa.

Merytoryczna część zajęć dotyczyła historii niniejszego cmentarza, przebiegu i znaczenia bitwy pod Tannenbergiem. Następnie młodzież zajęła się sprzątaniem terenu wokół nekropolii. O ile przy kwaterach panował porządek, o tyle na terenie wokół cmentarza już nie. Porozrzucane były butelki, puszki, paczki po papierosach, a nawet foliowe worki z przegniłymi liśćmi. Łącznie uzbieraliśmy pięć worków tych "różności".

Naszą małą akcją udało połączyć się przyjemną lekcję historii z pożytkiem, jakim jest dbałość o najbliższą okolicę.

 GALERIA:

 

          

28 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie odbył się konkurs recytatorski. Przed rodzicami, nauczycielami, władzami gminy oraz przedszkolakami i uczniami klas I-III zaprezentowało się kilkanaście osób.

Dla niektórych uczniów był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Musieli nie tylko nauczyć się wiersza na pamięć, ale również pokonać tremę. I trzeba przyznać, że mimo drobnych wpadek, wszystko wyszło wspaniale. Uczniowie spisali się na medal, zarówno pod względem recytacji, jak i przygotowania stroju. Jury, w którym zasiadły: Beata Stróż, Roksana Gorczyca i Celina Wigrowska nie miało łatwego wyboru.

WYNIKI

Przedszkole:

I – Gaetano Pallegrino

II - Antoni Krzyżak i Amelka Brzozowska

III- Antonina Maźnio

Klasy I-III

I – Szymon Lewandowski

II - Błażej Fabianowicz

III - Maja Ołdziej

Nagrody zwycięzcom wręczał wójt Marek Wolszczak wraz z sekretarzem Jackiem Jankowskim oraz zastępcą dyrektora Marcinem Liskiem.

GALERIA:

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III Szkoły Podtsawowej w Szkotowie wzięli udział w akcji edukacyjnej w ramach szóstej edycji ogólnopolskiego programu „Dziel się uśmiechem”.

Jego cel to budowanie wśród świadomości, jak ważna jest właściwa pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. W tegorocznej edycji uczniowie poznają także tajniki zdrowej diety, która pozytywnie wpływa na zdrowie zębów.

Program prowadzony jest przez Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Mars Polska, producentem bezcukrowych gum  do żucia Orbit oraz we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Realizacja programu może realnie wpłynąć   na zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą zębów w Polsce.

W ramach akcji edukacyjnej w klasach przeprowadzono zajęcia, podczas których najmłodsi dowiedzieli się jak prawidłowo dbać o swoje zęby. Wykorzystano zeszyty edukacyjne oraz inne materiały. Dzieci chętnie wykonywały zaproponowane ćwiczenia, quizy, krzyżówki. Każdy otrzymał pakiet, w którym znalazły się: zeszyt edukacyjny, pasta i szczoteczka do zębów oraz bezcukrowa guma do żucia.

Najmłodsi spotkali się z pielęgniarką Wiolettą Pargólską, która zaprezentowała prawidłowy sposób czyszczenia zębów, przypomniała jak należy dbać   o higienę jamy ustnej, przybliżyła dzieciom zasady zdrowej diety, mającej pozytywny wpływ na zęby.                                               

Wierzymy, że edukacja w zakresie higieny jamy ustnej sprawi, że dzieci będą się cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem.

Ewa Szymańska

GALERIA:

 

22 maja pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie zostali pasowani  na Czytelników.

Na uroczystość do szkotowskiej biblioteki przybył wójt gminy Kozłowo Marek Wolszczak, sołtys Grzegorz Kacprzycki, dyrektor szkoły Beata Wasilewska oraz przedstawicieli Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie.

Bibliotekarka Irena Wizła opowiedziała dzieciom, jak należy obchodzić się z książkami. Następnie przeprowadziła krótki test ze znajomości postaci z bajek. I trzeba przyznać, że dzieci spisały się na „szóstkę”. Niemal na wszystkie pytania odpowiadały bezbłędnie. O książkowych przykazaniach opowiadały również uczennice szóstej klasy.

Po uroczystym ślubowaniu, przyszedł czas pasowania. Uczniowie otrzymali książki, dyplomy oraz słodkie upominki. – Książka nie potrzebuje dostępu do sieci. Z nią możecie wybrać się w przygodę wszędzie i zawsze. I właśnie, jak najwięcej niezapomnianych przygód wam życzę – mówił wójt Marek Wolszczak.

GALERIA:

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie  kolejny raz reprezentowali szkołę i gminę, w Warmińsko-Mazurskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w etapie powiatowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Nidzicy.          

Po raz pierwszy szkołę reprezentowały dwie drużyny: starsza (Łukasz Morawski, Aleksandra Łamejka, Sebastian Szymański) i młodsza (Sara Sumicka, Angelika Fabisiak, Wojtek Sadza i Oskar Nowosielski). Ósmoklasiści, po raz kolejny obronili lll miejsce w powiecie, natomiast piątoklasiści zajęli II miejsce.

Uczniowie najpierw zmierzyli się z testem sprawdzającym wiedzę o ruchu drogowym, a następnie pokonywali trudny, rowerowy tor przeszkód i Miasteczko Ruchu Drogowego, a także udzielali pierwszej pomocy. Gratulujemy sukcesów, a przede wszystkim wiedzy i umiejętności. 

GALERIA: