W sobotę 2 lipca 2016 r. na boisku Orlik w Kozłowie rozegrano III edycję Nocnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kozłowo. Do tegorocznego turnieju zgłosiło się 12 zespołów m.in. z Działdowa, Nidzicy, Niegocina (koło Mławy), Kozłowa, Zalesia, Sławki Wielkiej i Sarnowa.

Zespoły zostały podzielone na 4 grupy, w każdej po 3 zespoły. Grano 1x12 min. Dwie najlepsze drużyny w grupie wychodziły do ćwierćfinału. Turniej rozpoczął się o godzinie 21.00, a uroczystego otwarcia dokonał Wójt Jacek Jankowski.

W grupie A spotkały się: Colet – Elektrycy 5 – 0, Saturn Sławka Wielka – Elektrycy 1 – 1 i Colet – Saturn Sławka Wielka 1 – 0.

Awans: Colet i Saturn Sławka Wielka.

W grupie B grały: P.U.B. Działdowo – Mniejsza o Nazwę 0 – 0, Zalesie – P.U.B. Działdowo 0 – 1 i Mniejsza o Nazwę – Zalesie 0 – 2.

Awans: P.U.B. Działdowo i Zalesie.

W grupie C spotkali się: Petarda Sarnowo – DTW 0 – 1, Bez Popity – DTW 0 – 0 i Bez Popity – Petarda Sarnowo 4 – 2.

Awans: Bez Popity i DTW.

W grupie D zagrali: 30+ - Lekko Spoceni 3 – 1, Niegocin – Lekko Spoceni 1 – 0 i 30+ - Niegocin 0 – 0.

Awans: 30+ i Niegocin.

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu spotkały się Colet – Zalesie i po bardzo zaciętym meczu Colet wygrał skromnie 1 do 0 i awansował do półfinału. Kolejne spotkanie to Saturn Sławka Wielka – P.U.B. Działdowo. Również ten mecz wyrównanym i zaciętym spotkaniem i zakończył się wynikiem 0 – 0. Rzuty karne lepiej wykonywali goście z Działdowa wygrywając 3 – 2 i uzyskując awans. Następny ćwierćfinał to Bez Popity i Niegocin. Minimalne zwycięstwo zawodników z pod Mławy 1 – 0 pozwoliło im na uzyskanie awansu. Ostatnie spotkanie to starsi panowie 30+ kontra młodzież DTW. Wygrana 3 do 0 dla 30+.

W półfinałach Colet grał z Niegocinem i po emocjonującym meczu z wynikiem 2 -1 zespół Colet trafił do finału.

W drugim półfinale 30+ pokonał P.U.B. Działdowo 3 -1.

W meczu o 3 miejsce chłopcy z Niegocina musieli uznać wyższość P.U.B. Działdowo i przegrali 0 – 1.

W meczu finałowym zespołów z Kozłowa lepsi okazali się zawodnicy Coleta. Wygrana 1 – 0 z 30+.

Klasyfikacja:

  1. Colet
  2. 30+
  3. P.U.B. Działdowo
  4. Niegocin

Wszystkim zespołom należą się ogromne słowa uznania za grę i walkę fair play. Puchary ufundował Wójt Gminy Kozłowo – Jacek Jankowski. Wszyscy uczestnicy, jak również kibice (których było bardzo dużo, tworząc wspaniałą atmosferę, za co należą się ogromne podziękowania, że byli znaczącą częścią tej imprezy) mogli poczęstować się kiełbaskami usmażonymi na ognisku, które zakupił Wójt Jacek Jankowski i Firma Colet za co z góry dziękujemy.

Klub Sportowy GMINA KOZŁOWO

Galeria