W dniu 10 września w Sławce Wielkiej odbył się Dzień Sportu pod hasłem „IV Letnia Olimpiada” zorganizowany przez Sołectwo, Radnego oraz Świetlicę.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 11:00 uroczystym otwarciem nowo wybudowanego, z funduszu sołeckiego, boiska sportowego. Otwarcia dokonał sołtys Marcin Lesiński wraz z radnym Wojciechem Pacuszka, wykonawcą boiska panem Krzysztofem Majewskim, Wójtem Jackiem Jankowskim oraz panem Piotrem Jaskólskim.

Po otwarciu przyszedł czas na rywalizacje sprawnościowe najmłodszych. Zadaniem dzieci było przejść przez stanowiska sportowe do których należało miedzy innymi:

slalom z piłką i strzał do bramki, traf piłką do dziury, rzut woreczkiem do celu, slalom z kijem do hokeja i strzał do bramki, malowanie twarzy, rzut do celu ringiem, skoki na dużej piłce, przejście przez tunel, slalom z piłeczką na łyżeczce, rzut do kosza, przejście po wężu, slalom z woreczkiem na głowie.

Dzieci bardzo chętnie i z dużą sprawnością zaliczały wszystkie konkurencje. I za swój zapał nagrodzone zostały złotym medalem.

Młodzież tym razem podzielona została na trzy grupy i rywalizowała ze sobą rozwiązując test z wiedzy ogólnej. Najlepszą okazała się grupa dziewcząt pokonując pozostałe dwie złożone z chłopaków. Można rzec dziewczyny górą. W tej kategorii wiekowej rywalizacja była poważna, więc i medale były złote : Nikola Dobies, Sara Tuchewicz oraz Iga Pacuszka, srebrne: Tobiasz Borkowski, Łukasz Zalewski oraz brązowe: Marcin Rochowicz, Michał Dobies.

Następnym punktem były pierwsze zawody w siłowaniu na ręce mężczyzn i kobiet. Wśród pań jak i panów rywalizacja była bardzo zacięta. I tak panie: złoto Beata Galska, srebro Marzena Kuczyńska, brąz Joanna Pacuszka. Panowie złoto Wojciech Pacuszka, srebro Bogdan Dobies, brąz Zbigniew Rochowicz.

W kolejny dzień również na nowo wybudowanym boisku tradycyjnie rozegrany został mecz, tym razem w siatkówkę, o puchar Wójta Gminy Kozłowo kawalerzy na żonatych. Mecz był bardzo wyrównany a zwycięzcami zostali jednak kawalerzy, którzy zdobyli trofeum. Wszyscy zawodnicy również otrzymali złote medale.

W trakcie trwania zawodów serwowane były wspaniałe wypieki, kiełbaska z grilla, przygotowane były napoje, kawa, herbata.

Dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowania całej imprezy. Wypieki: Dorota Dobies, Marzena Kuczyńska, Ania Wiśniewska, Joanna Pacuszka, pomoc przy zawodach: Zbigniew Rochowicz, Bogdan Dobies.

Dziękujemy bardzo za uczestnictwo w imprezie panu Wójtowi Jackowi Jankowskiemu, który podarował w prezencie na dobry start piłki nożne, panu Krzysztofowi Majewskiemu, który również przekazał piłkę nożną oraz panu Piotrowi Jaskólskiemu, który dzielnie reprezentował Gminę w siłowaniu na rękę.

Szczególne podziękowania składamy dla Pana Wójta, pana Piotra Jaskólskiego oraz dla wszystkich pracowników Gminy którzy udzielali nam w każdej chwili pomocy w budowie boiska sportowego oraz dla pana Krzysztofa Majewskiego za profesjonalne, solidne wykonanie. Jesteśmy pewni, że jest to początek wspólnej, aktywnej oraz efektywnej współpracy w obszarze funduszu sołeckiego i nie tylko.

Zapraszamy za rok.

 Galeria (ilość zdjęć 51)