Wydarzenia kulturalne

W sobotę (22 czerwca) w Sławce Wielkiej mieszkańcy spędzili dzień bardzo aktywnie i sportowo.

Odbyły się rozgrywki w piłkę nożną. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych – chłopcy do lat 6 i chłopcy od 7 do lat 12 walcząc o Puchar Rady Sołeckiej i Radnego. Od kilku lat tradycyjnie już w Sławce Wielkiej rozgrywany jest również mecz w piłkę nożną lub w siatkówkę o Puchar Wójta, o który walczą żonaci i kawalerowie. W tym roku po zaciętej walce Puchar zdobyli Kawalerowie.

Na zaproszenie Jana Skwarskiego radnego Sławki Wielkiej do Sławki przyjechały seniorki z Klubu Seniora w Kozłowie i harcerze ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie. Wspólnie z mieszkańcami Sławki pletli wianki, wspominali tradycje nocy świętojańskiej, śpiewali przy ognisku piekli kiełbaski.  W licznym gronie w dobrych humorach wszyscy wybrali się nad rzekę żeby puścić wianki na wodę. Zabawa w najlepsze trwała do późnego wieczora.

Organizatorami tej sympatycznej imprezy był Sołtys Zdzisław Sokołowski z Radą Sołecką, Świetlicowa 0 Danuta Dobies i Radny Jan Skwarski.

 

GALERIA:

W dniach 14-16 czerwca Gminne Centrum Kultury i Sportu zorganizowało biwak w ośrodku Ostoja Sport Resort w Lemanach.

W biwaku uczestniczyły dzieci i młodzież, która systematycznie uczęszczała na zajęciach podczas całego roku kulturalnego i brała czynny udział w imprezach organizowanych dla lokalnej społeczności. To był aktywny i bardzo przyjemny weekend. Jeszcze raz dziękujemy za aktywność! 

GALERIA:

W sobotę (1 czerwca) na placu zabaw w Krokowie dzieci obchodziły swoje święto. 

Zabawę rozpoczęto malowaniem twarzy po czym dzieci mogły sprawdzić się na torze przeszkód. Sołtys również sprawdził swoje możliwości, biorąc udział w zabawie, co wywołało najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci. 

Po ciężkich zmaganiach dzieci przyrządziły sałatkę owocową. Na zakończenie zabawy upieczono kiełbaski i rozdano nagrody.  

GALERIA:

3 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie rozstrzygnięto Konkurs na czytelnika 2018 roku.

- Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą lekturą, aktywizowanie oraz wyrabianie nawyku systematycznego czytania, promocja książki i czytelnictwa oraz zachęcenie do częstego odwiedzania biblioteki – mówiła dyrektor biblioteki Małgorzata Sowińska.

Wójt Marek Wolszczak wręczył laureatom dyplomy oraz karty upominkowe do księgarni. Na koniec przy kawie i torcie wszyscy miło spędzili czas, rozmawiając o… książkach.

Laureaci konkursu czytelniczego

Szkoła podstawowa:

  1. Natalia Felińska
  2. Ksawery Czymerski
  3. Patrycja Semeniuk

Wyróżnienia: Marcelina Woźniak, Kinga Szmitka

Osoby dorosłe:

  1. Lidia Powirska (160 książek)
  2. Barbara Żygadło (141)
  3. Anna Dziąbowska (130)

Wyróżnienie: Paulina Kielecka

GALERIA: