Pod koniec sierpnia Marcelinka Kuriata z Pielgrzymowa musi być w szpitalu w Niemczech, w którym rozpocznie się kolejny etap walki o jej zdrowie… Dziewczynka może postawić swój pierwszy krok, ale musi przejść kolejną kosztowną operację, na którą jej rodzice nie mają środków. - Chcąc dołożyć swoją cegiełkę do walki o zdrowie Marcelinki chcemy zorganizować zbiórkę złomu na terenie gminy. Dochód z jego sprzedaży, w całości zasili konto dziewczynki – wyjaśnia wójt Marek Wolszczak.

Masz niepotrzebny złom, który zalega na podwórku, w piwnicy, albo innym miejscu? Nie bądź obojętny! Pozbądź się go, jednocześnie pomagając dwuletniej Marcelince. Zgłoś chęć uczestnictwa w akcji – zadzwoń do Urzędu Gminy 89 625 08 22 lub zgłoś się do swojego sołtysa. Ciebie to nic nie kosztuje, a Marcelince może pomóc stanąć na nogi.

Akcje można również wesprzeć, wpłacając środki na konto fundacji Siepomaga.pl! Szczegóły pod linkiem https://www.siepomaga.pl/marcelinka-kuriata?fbclid=IwAR24D9KX2qBeoRl5fX2Wro7oReZih4-HaVVBSyIDNm50LoZzS0__8fxQNg4

Marcelinka Kuriata przyszła na świat w 37. tygodniu ciąży, przez cesarskie ciecie, Od razu została zabrana do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zamiast w bezpieczne ramiona mamy trafiła na stół operacyjny… Kilka dni później okazało się, że pogłębia się wodogłowie, dlatego lekarze podjęli szybką decyzję o ponownej operacji. Wszczepili dziewczynce zastawkę komorową – otrzewnową, która miała zapobiec gromadzeniu się płynu w główce.

Wodogłowie udało się opanować, ale rozszczep kręgosłupa spowodował niestety straszne skutki… Marcelinka ma porażone nóżki… Sama nie chodzi. Musi być cewnikowana co 3 godziny.

Marcelinka miała 5 miesięcy, kiedy przeszła kolejną operację. Lekarze podcięli jej ścięgno Achillesa i na 6 tygodni założyli gips... To miało skorygować stopy końsko - szpotawe. Zabieg nie przyniósł jednak oczekiwanego efektu... Stopy wykrzywiały się do środka - dziewczynka stawała na kostkach. Całe cierpienie poszło na marne…

Zrozpaczeni rodzice trafili do Schon Klinik w Niemczech. Okazało się, że Marcelinka ponownie musi przejść operację… Jeszcze raz trzeba było zoperować jej prawą stopę, a potem założono gips, W sierpniu dziewczynka wraca do kliniki, lekarze zdejmą gips, wyjmą druty i założą specjalne ortezy, które będzie musiała nosić przez jakiś czas. Następnym etapem leczenia będzie operacja bioder. Wszystko po to, aby Marcelinka w końcu mogła wykonać swój pierwszy samodzielny krok. Do tego oczywiście intensywna rehabilitacja…

Wszystko to jednak kosztuje, a rodzice nie mają już pieniędzy na kolejne operacje, dlatego potrzebują Waszego wsparcia. Każda złotówka daje nadzieję na postawienie pierwszych kroków.

Koszt operacji to 62 107 zł. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się uzbierać ponad 40 tys. zł. Do celu brakuje 21 359 zł.

 

 

 

Wójt Gminy Kozłowo zaprasza mieszkańców gminy Kozłowo do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przygotowania projektu „Kompleksowej koncepcji organizacji usług transportowych door-to-door” dla osób potrzebujących wsparcia w zakresie mobilności. Konsultacje mają służyć pomocą Gminie Kozłowo w poznaniu Państwa potrzeb i opinii w zakresie rozwoju indywidualnych usług transportowych typu door – to - door dla osób mających trudności z samodzielnym poruszaniem się, poruszający się na wózkach, o kulach, osób starszych, niewidomych, niedowidzących, niesłyszących lub innych potrzebujących wsparcia, które ukończyły 18 rok życia.

Państwa opinia będzie źródłem wiedzy i diagnozą potrzeb mieszkańców gminy w zakresie mobilności na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej.

Konsultacje odbywać się będą od 03.08.2020r. do 07.08.2020r. w formie anonimowych ankiet. Wszelkie informacje dotyczące celu, przedmiotu oraz formy przeprowadzenia konsultacji określone zostały w Zarządzeniu Nr 54/2020 Wójta Gminy Kozłowo z dnia 27 lipca 2020r.

Ankiety dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy w Kozłowie przy ul. Mazurskiej 3 oraz na stronie http://www.bip.kozlowo.pl/ .

Po raz kolejny pracownicy Urzędu Gminy wraz z wójtem Markiem Wolszczakiem sprzątali śmieci z plaż w Szkotowie i Kownatkach. - Mimo iż tyle mówi się o ekologii, to osoby wypoczywające nad naszymi jeziorami zbyt często zapominają, że o nasze najbliższe otoczenie powinniśmy zadbać sami – wyjaśnia Marek Wolszczak.

Śmieci na plaży można znaleźć w różnych miejscach. W zaroślach, trzcinach, a nawet wodzie. - Nasze jeziora są czyste i zachęcają do wypoczynku, również tego aktywnego. Jednak o to, abyśmy mogli się nim cieszyć, nie leżąc obok śmieci musimy zadbać sami. Dlatego apelujemy o nie zostawianie swoich śmieci nad jeziorem. Miałeś siłę przynieś pełne? Zabierz ze sobą puste – mówi wójt.

GALERIA:

Z inicjatywy Wójta Gminy Kozłowo Marka Wolszczaka doszło do nieodpłatnego pozyskania samochodu specjalnego pożarniczego Star 244 z roku od Gminy Nidzica na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Januszkowie.

1 lipca przy remizie strażackiej we Frąknowie odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu specjalnego pożarniczego ze zbiornikiem wodnym 2000 litrów. W przekazaniu samochodu ze strony Gminy Nidzica uczestniczył Andrzej Kamiński, ze strony Gminy Kozłowo - wójt Marek Wolszczak, natomiast ze strony OSP Januszkowo prezes Grzegorz Woźniak i naczelnik Marek Bieliński.

Dzięki podjęciu odpowiedniej inicjatywy gmina Kozłowo pozyskała dobry samochód pożarniczy, który po kosmetycznych naprawach mechanicznych będzie służył mieszkańcom Gminy Kozłowo podczas akcji ratowniczych. Pozyskany pojazd pożarniczy zastąpił wysłużonego już Stara 266. Wprowadzenie do podziału bojowego nowocześniejszego pojazdu specjalnego poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Kozłowo

 

 glosuj bezpiecznie

W niedzielę mieszkańcy naszego kraju pójdą do urn i będą wybierać Prezydenta RP w drugiej turze wyborów.

Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7.00 do 21.00.

W Gminie Kozłowo chęć głosowania korespondencyjnego zgłosiło 12 mieszkańców.

Mieszkańcy naszej gminy będą głosować w 6 lokalach wyborczych:

1. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kozłowie – sala gimnastyczna (wejście A)*

Sołectwa: Zakrzewko (miejscowości: Zakrzewko, Kadyki), Sarnowo (miejscowość: Sarnowo), Zakrzewo (miejscowość: Zakrzewo), Kozłowo; ulice: Bociania, Kościelna, Leśna, Łąkowa, Mazurska (numery parzyste), Nidzicka (numery 26, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47), Słoneczna, Sportowa, Żurawia

2. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kozłowie – sala gimnastyczna (wejście B)*

Sołectwo: Kozłowo-ulice: Dolinka, Gałczyńskiego, Kajki, Kolejowa, Kopernika, Malewskiej, Małłka, Mazurska (numery nieparzyste), Nidzicka (numery od 1 do 25 oraz numery 27, 29, 31, 33), Nowowiejskiego, Polna, Pólko, Przemysłowa, Szkolna, Warmińska

3. Szkoła Podstawowa w Zaborowie*

Sołectwa: Cebulki (miejscowość: Cebulki), Niedanowo (miejscowość: Niedanowo), Pielgrzymowo (miejscowość: Pielgrzymowo), Sątop (miejscowość: Sątop), Szymany (miejscowość: Szymany), Ważyny (miejscowość: Ważyny), Zaborowo (miejscowość: Zaborowo), Zalesie (miejscowość: Zalesie)

4. Świetlica wiejska w Krokowie

Sołectwa: Bartki (miejscowość: Bartki), Górowo (miejscowość: Górowo), Krokowo (miejscowość: Krokowo), Szkudaj (miejscowość: Szkudaj), Wola (miejscowość: Wola)

5. Szkoła Podstawowa w Szkotowie*

Sołectwa: Browina (miejscowość: Browina), Dziurdziewo (miejscowość: Dziurdziewo), Kamionki (miejscowość: Kamionki), Michałki (miejscowości: Michałki, Januszkowo, Rodowo), Kownatki (miejscowość: Kownatki), Siemianowo (miejscowość: Siemianowo), Szkotowo (miejscowość: Szkotowo), Turowo (miejscowość: Turowo), Turówko (miejscowości: Turówko, Wronowo)

6. Szkoła Podstawowa w Rogożu

Sołectwa: Wierzbowo (miejscowości: Borowiec, Gołębiewo, Miłkowiec, Wierzbowo), Rogóż (miejscowości: Lipowo, Rogóż), Sławka Mała (miejscowość: Sławka Mała), Sławka Wielka (miejscowość: Sławka Wielka), Zabłocie Kozłowskie (miejscowość: Zabłocie Kozłowskie)

* lokale dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych

Pamiętaj:

- w lokalu wyborczym musisz mieć maseczkę zakrywającą usta i nos

- zdezynfekuj ręce przed wejściem do lokalu wyborczego

- w kolejce przed lokalem wyborczym zachowaj 2m odstęp

- zabierz ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość