Podczas drugich warsztatów filmowych, które odbyły się 10 października w Kozłowie, uczestnicy projektu „Pokolenia i tradycje” nagrywali własne wspomnienia i doświadczenia związane z projektem. Efekty ich prac będzie można zobaczyć już wkrótce - premiera reportażu promującego integrację międzypokoleniową odbędzie się podczas spotkania podsumowującego.

Projekt „Pokolenia i tradycje” realizowany jest przez Olsztyńską Fundację Inicjatyw Prospołecznych i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozłowie, a dofinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2018.

GALERIA:

W poniedziałkowe popołudnie (8 października) uczestnicy projektu „Pokolenia i tradycje” brali udział w warsztatach z gliną. Prowadziła je Natalia Parkhamowich.

Materiał, jakim jest glina ma bardzo wiele możliwości twórczego wykorzystania. Rozwija kreatywność, pomysłowość, a także poprawia sprawność manualną. Tym razem uczestnicy warsztatów tworzyli szopki bożonarodzeniowe oraz znaczki z logiem klubu seniora lub własnym imieniem. Każda praca była inna, wyjątkowa, niepowtarzalna i piękna. Na początku uczestniczki z oporem się do niej zabierały, ale z uśmiechem i satysfakcją ją kończyły.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Pokolenia i tradycje” realizowanego przez Olsztyńską Fundację Inicjatyw Prospołecznych i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozłowie, dofinansowanego przez ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 –  edycja 2018.

GALERIA:

W piątek (28 września) uczestnicy projektu „Pokolenia i tradycje” uczyli się, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak prawidłowo wykonać RKO, czyli resuscytację krążeniowo-oddechową, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, pomóc osobie, która się zakrztusiła. Na te, a także wiele innych pytań dotyczących udzielania pomocy odpowiadali strażacy z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozłowie - Marcin Głuszek przygotowujący się do egzaminu na ratownika i Dawid Ferszterowski certyfikowany ratownik. Prowadzący przedstawili teorię, ale nie zabrakło też ćwiczeń praktycznych, które wywołały wiele emocji.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu „Pokolenia i tradycje” realizowanego przez Olsztyńską Fundację Inicjatyw Prospołecznej i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozłowie, a dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 - edycja 2018.

GALERIA:

Wstążki wykorzystujemy najczęściej do pakowania prezentów….ale można z tego rodzaju materiału wykonać wiele innych ciekawych i oryginalnych rzeczy. W środę  9 września uczestnicy projektu „Pokolenia i tradycje” wykonywali ozdoby ze wstążki. Warsztaty poprowadziła Pani Danuta Dobies. Wystarczyło troszeczkę cierpliwości i z kawałeczków wstążek powstawały subtelne różane płatki, igiełki,  listki, łączone w piękne kwiaty.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu „Pokolenia i tradycje” realizowanego przez Olsztyńską Fundację Inicjatyw Prospołecznych  i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozłowie, a dofinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2018.

GALERIA (ilość zdjęć 9):

Wójt gminy Kozłowo - Marek Wolszczak podpisał umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Gmina otrzymała dotację w kwocie 39 650,00 zł. Wkład własny, to tylko 1 % wartości zadań określonych we wniosku.

Pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych w: Januszkowie, Szkotowie, Kozłowie, Sarnowie i w Krokowie. W planach jest zakup: automatycznych defibrylatorów, agregatów prądotwórczych, pilarek do drewna, czy detektorów napięcia.

– Ten sprzęt pomoże naszym strażakom jeszcze sprawniej docierać do poszkodowanych oraz udzielać im pomocy – wyjaśnia Marek Wolszczak.