Zaledwie kilka dni wystarczyło aby zapełnić serce. W piątek, 9 października przekazaliśmy do punktu zbiorczego w Muszakach nakrętki zbierane dla Lenki Mazur.
Serduszko – pojemnik - bardzo szybko zostało zapełnione przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kozłowie oraz przez mieszkańców Kozłowa. Cieszy takie zaangażowanie ☺zbieramy dalej i zachęcamy do pomocy dla Lenki – zostało coraz mniej czasu.

 

- Taki oto piękny pojemnik na nakrętki stoi przy naszym Domu dzięki „Wibo-Bt” Monika Bober Kuchta, którzy wykonali i przekazali to piękne serce oraz Zakładowi Usług Handlowych Ogrodzenia Aneta i Krzysztof Majewscy, którzy pięknie je pomalowali – mówi dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Kozłowie Elżbieta Świgoń.
Wszyscy i pracownicy i Uczestnicy ŚDS z ogromnym zaangażowaniem wspierają Lenkę Mazur walczącą z SMA. Nasi uczestnicy przekazywali już kilkakrotnie na licytacje dla Lenki różne prace wykonane przez siebie, a teraz zbierają także nakrętki.
- Dziękujemy raz jeszcze naszym darczyńcom i serdecznie pozdrawiamy bezpośrednio zaangażowanych w wykonanie serduszka Radosława Marszelewskiego, Juliana Nowak i Damiana Badenko – mówi pani Ela Świgoń.
-Zachęcamy naszych mieszkańców do włączenia się w akcję zbierania nakrętek - mówi Wójt Gminy Kozłowo Marek Wolszczak. - Kochani nic nas to nie kosztuje, wystarczy trochę uwagi, aby odkręcić nakrętkę z pustej butelki i wrzucić do serduszka. A wszystko to dla małej Lenki, dla której lek ratujący życie wyceniony został na prawie 10 mln złotych.
GALERIA:

Wójt Gminy Kozłowo ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących Programu Współpracy Gminy Kozłowo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej - www.bip.kozlowo.pl - zobacz

Spisz się jak na rolnika przystało!

Pod koniec sierpnia Marcelinka Kuriata z Pielgrzymowa musi być w szpitalu w Niemczech, w którym rozpocznie się kolejny etap walki o jej zdrowie… Dziewczynka może postawić swój pierwszy krok, ale musi przejść kolejną kosztowną operację, na którą jej rodzice nie mają środków. - Chcąc dołożyć swoją cegiełkę do walki o zdrowie Marcelinki chcemy zorganizować zbiórkę złomu na terenie gminy. Dochód z jego sprzedaży, w całości zasili konto dziewczynki – wyjaśnia wójt Marek Wolszczak.

Masz niepotrzebny złom, który zalega na podwórku, w piwnicy, albo innym miejscu? Nie bądź obojętny! Pozbądź się go, jednocześnie pomagając dwuletniej Marcelince. Zgłoś chęć uczestnictwa w akcji – zadzwoń do Urzędu Gminy 89 625 08 22 lub zgłoś się do swojego sołtysa. Ciebie to nic nie kosztuje, a Marcelince może pomóc stanąć na nogi.

Akcje można również wesprzeć, wpłacając środki na konto fundacji Siepomaga.pl! Szczegóły pod linkiem https://www.siepomaga.pl/marcelinka-kuriata?fbclid=IwAR24D9KX2qBeoRl5fX2Wro7oReZih4-HaVVBSyIDNm50LoZzS0__8fxQNg4

Marcelinka Kuriata przyszła na świat w 37. tygodniu ciąży, przez cesarskie ciecie, Od razu została zabrana do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zamiast w bezpieczne ramiona mamy trafiła na stół operacyjny… Kilka dni później okazało się, że pogłębia się wodogłowie, dlatego lekarze podjęli szybką decyzję o ponownej operacji. Wszczepili dziewczynce zastawkę komorową – otrzewnową, która miała zapobiec gromadzeniu się płynu w główce.

Wodogłowie udało się opanować, ale rozszczep kręgosłupa spowodował niestety straszne skutki… Marcelinka ma porażone nóżki… Sama nie chodzi. Musi być cewnikowana co 3 godziny.

Marcelinka miała 5 miesięcy, kiedy przeszła kolejną operację. Lekarze podcięli jej ścięgno Achillesa i na 6 tygodni założyli gips... To miało skorygować stopy końsko - szpotawe. Zabieg nie przyniósł jednak oczekiwanego efektu... Stopy wykrzywiały się do środka - dziewczynka stawała na kostkach. Całe cierpienie poszło na marne…

Zrozpaczeni rodzice trafili do Schon Klinik w Niemczech. Okazało się, że Marcelinka ponownie musi przejść operację… Jeszcze raz trzeba było zoperować jej prawą stopę, a potem założono gips, W sierpniu dziewczynka wraca do kliniki, lekarze zdejmą gips, wyjmą druty i założą specjalne ortezy, które będzie musiała nosić przez jakiś czas. Następnym etapem leczenia będzie operacja bioder. Wszystko po to, aby Marcelinka w końcu mogła wykonać swój pierwszy samodzielny krok. Do tego oczywiście intensywna rehabilitacja…

Wszystko to jednak kosztuje, a rodzice nie mają już pieniędzy na kolejne operacje, dlatego potrzebują Waszego wsparcia. Każda złotówka daje nadzieję na postawienie pierwszych kroków.

Koszt operacji to 62 107 zł. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się uzbierać ponad 40 tys. zł. Do celu brakuje 21 359 zł.

 

 

 

Wójt Gminy Kozłowo zaprasza mieszkańców gminy Kozłowo do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przygotowania projektu „Kompleksowej koncepcji organizacji usług transportowych door-to-door” dla osób potrzebujących wsparcia w zakresie mobilności. Konsultacje mają służyć pomocą Gminie Kozłowo w poznaniu Państwa potrzeb i opinii w zakresie rozwoju indywidualnych usług transportowych typu door – to - door dla osób mających trudności z samodzielnym poruszaniem się, poruszający się na wózkach, o kulach, osób starszych, niewidomych, niedowidzących, niesłyszących lub innych potrzebujących wsparcia, które ukończyły 18 rok życia.

Państwa opinia będzie źródłem wiedzy i diagnozą potrzeb mieszkańców gminy w zakresie mobilności na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej.

Konsultacje odbywać się będą od 03.08.2020r. do 07.08.2020r. w formie anonimowych ankiet. Wszelkie informacje dotyczące celu, przedmiotu oraz formy przeprowadzenia konsultacji określone zostały w Zarządzeniu Nr 54/2020 Wójta Gminy Kozłowo z dnia 27 lipca 2020r.

Ankiety dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy w Kozłowie przy ul. Mazurskiej 3 oraz na stronie http://www.bip.kozlowo.pl/ .

Po raz kolejny pracownicy Urzędu Gminy wraz z wójtem Markiem Wolszczakiem sprzątali śmieci z plaż w Szkotowie i Kownatkach. - Mimo iż tyle mówi się o ekologii, to osoby wypoczywające nad naszymi jeziorami zbyt często zapominają, że o nasze najbliższe otoczenie powinniśmy zadbać sami – wyjaśnia Marek Wolszczak.

Śmieci na plaży można znaleźć w różnych miejscach. W zaroślach, trzcinach, a nawet wodzie. - Nasze jeziora są czyste i zachęcają do wypoczynku, również tego aktywnego. Jednak o to, abyśmy mogli się nim cieszyć, nie leżąc obok śmieci musimy zadbać sami. Dlatego apelujemy o nie zostawianie swoich śmieci nad jeziorem. Miałeś siłę przynieś pełne? Zabierz ze sobą puste – mówi wójt.

GALERIA:

Z inicjatywy Wójta Gminy Kozłowo Marka Wolszczaka doszło do nieodpłatnego pozyskania samochodu specjalnego pożarniczego Star 244 z roku od Gminy Nidzica na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Januszkowie.

1 lipca przy remizie strażackiej we Frąknowie odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu specjalnego pożarniczego ze zbiornikiem wodnym 2000 litrów. W przekazaniu samochodu ze strony Gminy Nidzica uczestniczył Andrzej Kamiński, ze strony Gminy Kozłowo - wójt Marek Wolszczak, natomiast ze strony OSP Januszkowo prezes Grzegorz Woźniak i naczelnik Marek Bieliński.

Dzięki podjęciu odpowiedniej inicjatywy gmina Kozłowo pozyskała dobry samochód pożarniczy, który po kosmetycznych naprawach mechanicznych będzie służył mieszkańcom Gminy Kozłowo podczas akcji ratowniczych. Pozyskany pojazd pożarniczy zastąpił wysłużonego już Stara 266. Wprowadzenie do podziału bojowego nowocześniejszego pojazdu specjalnego poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Kozłowo

 

 glosuj bezpiecznie

W niedzielę mieszkańcy naszego kraju pójdą do urn i będą wybierać Prezydenta RP w drugiej turze wyborów.

Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7.00 do 21.00.

W Gminie Kozłowo chęć głosowania korespondencyjnego zgłosiło 12 mieszkańców.

Mieszkańcy naszej gminy będą głosować w 6 lokalach wyborczych:

1. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kozłowie – sala gimnastyczna (wejście A)*

Sołectwa: Zakrzewko (miejscowości: Zakrzewko, Kadyki), Sarnowo (miejscowość: Sarnowo), Zakrzewo (miejscowość: Zakrzewo), Kozłowo; ulice: Bociania, Kościelna, Leśna, Łąkowa, Mazurska (numery parzyste), Nidzicka (numery 26, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47), Słoneczna, Sportowa, Żurawia

2. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kozłowie – sala gimnastyczna (wejście B)*

Sołectwo: Kozłowo-ulice: Dolinka, Gałczyńskiego, Kajki, Kolejowa, Kopernika, Malewskiej, Małłka, Mazurska (numery nieparzyste), Nidzicka (numery od 1 do 25 oraz numery 27, 29, 31, 33), Nowowiejskiego, Polna, Pólko, Przemysłowa, Szkolna, Warmińska

3. Szkoła Podstawowa w Zaborowie*

Sołectwa: Cebulki (miejscowość: Cebulki), Niedanowo (miejscowość: Niedanowo), Pielgrzymowo (miejscowość: Pielgrzymowo), Sątop (miejscowość: Sątop), Szymany (miejscowość: Szymany), Ważyny (miejscowość: Ważyny), Zaborowo (miejscowość: Zaborowo), Zalesie (miejscowość: Zalesie)

4. Świetlica wiejska w Krokowie

Sołectwa: Bartki (miejscowość: Bartki), Górowo (miejscowość: Górowo), Krokowo (miejscowość: Krokowo), Szkudaj (miejscowość: Szkudaj), Wola (miejscowość: Wola)

5. Szkoła Podstawowa w Szkotowie*

Sołectwa: Browina (miejscowość: Browina), Dziurdziewo (miejscowość: Dziurdziewo), Kamionki (miejscowość: Kamionki), Michałki (miejscowości: Michałki, Januszkowo, Rodowo), Kownatki (miejscowość: Kownatki), Siemianowo (miejscowość: Siemianowo), Szkotowo (miejscowość: Szkotowo), Turowo (miejscowość: Turowo), Turówko (miejscowości: Turówko, Wronowo)

6. Szkoła Podstawowa w Rogożu

Sołectwa: Wierzbowo (miejscowości: Borowiec, Gołębiewo, Miłkowiec, Wierzbowo), Rogóż (miejscowości: Lipowo, Rogóż), Sławka Mała (miejscowość: Sławka Mała), Sławka Wielka (miejscowość: Sławka Wielka), Zabłocie Kozłowskie (miejscowość: Zabłocie Kozłowskie)

* lokale dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych

Pamiętaj:

- w lokalu wyborczym musisz mieć maseczkę zakrywającą usta i nos

- zdezynfekuj ręce przed wejściem do lokalu wyborczego

- w kolejce przed lokalem wyborczym zachowaj 2m odstęp

- zabierz ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość

Koronawirus wywrócił do góry nogami życie nie tylko firm, ale również wielu inwestycji. Jednymi z nich są biblioteki, które były nieczynne od 20 marca do 6 maja. - Po 7 tygodniach przerwy zaczęliśmy funkcjonować, ale zarówno my, jak i czytelnicy muszą się dostosować do nowych zasad – mówi Małgorzata Sowińska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie.

Mimo iż biblioteka była zamknięta, to jej pracownicy nie próżnowali i wykorzystali ten czas bardzo efektywnie. - W marcu zakupiliśmy 329 książek. Wszystkie zostały przygotowane do wypożyczania: wpisane do ksiąg inwentarzowych, skatalogowane i wprowadzone do systemu bibliotecznego MAK+ - wyjaśnia dyrektor. Zakupiono również nowe meble biblioteczne. Prowadzono prace porządkowe w lokalach bibliotek oraz selekcje w księgozbiorach. Wykonane prace poprawiły estetykę pomieszczeń.

Książki również muszą przejść kwarantannę

Aby móc wznowić działalność biblioteka musiała dostosować się do wytycznych Ministra Kultury oraz Sanepidu. - Zakupiliśmy ekrany ochronne z plexi, które zwiększają bezpieczeństwo pracowników w miejscu obsługi czytelników, płyny dezynfekujące, rękawice, maseczki oraz przyłbice. Wyznaczyliśmy również miejsca do obsługi czytelników – wymienia Małgorzata Sowińska. Przyznaje, że czytelnicy dostosowali się do wszystkich zasad i zarówno wypożyczanie, jak i oddawanie książek przebiega sprawnie.

WARTO WIEDZIEĆ

  • Godziny pracy biblioteki: poniedziałek – piątek 7.30 – 15.30

  • W placówkach uruchomiona jest jedynie wypożyczalnia.

  • Wszelka inna działalność nadal jest zawieszona.

  • Ze względu na bezpieczeństwo prosimy o wchodzenie do biblioteki po jednej osobie.

  • Przed wejściem do biblioteki należy zachować wszelkie środki ostrożności: zdezynfekować ręce i nałożyć rękawiczki.

  • Każda osoba wchodząca musi posiadać maseczkę.

  • Przyjęte od Czytelnika książki zostają poddane 3-dniowej kwarantannie.

  • Istnieje możliwość rezerwowania i zamawiania książek telefonicznie, do czego zachęcamy.

Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować!