Uczestnicy projektu „Pokolenia i tradycje”, pod czujnym okiem instruktorki, ćwiczyli technikę decoupage'u. Brzmi tajemniczo, a jest to dość prosta technika zdobienia przedmiotów z drewna, szkła porcelany czy gliny. Nie trzeba mieć zdolności plastycznych żeby wyczarować piękne motywy, ponieważ sposób zdobienia pozwala wykorzystać gotowe wzory z serwetek lub specjalnego papieru do decoupage'u.

Podczas warsztatów, które odbyły się  31 lipca okazało się, że technika ta, choć dość popularna, nie jest wszystkim znana. A ci, którzy się z nią już wcześniej spotkali, mogli poznać jej nowe możliwości i zastosowania. W trakcie zajęć powstało wiele ciekawych przedmiotów, które będą teraz zdobić wystawę w Kozłowie lub zostaną podarowane bliskim osobom.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu „Pokolenia i tradycje” realizowanego przez Olsztyńską Fundację Inicjatyw Prospołecznych  i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozłowie, a dofinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2018.

GALERIA: