W niedzielę 25 czerwca 2017 r. grupa młodzieży z Gminy Kozłowo wyjechała na Obóz Szkoleniowo-Wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Kikitach koło Jezioran.

Młodzieżowy obóz pożarniczy zorganizowany jest w domkach na leśnej polanie nad jeziorem Luterskim w terminie od dnia 25 czerwca 2016 r. do dnia 8 lipca 2017 r. Organizatorem obozu jest Oddział Wojewódzki Związku OSP RP w Olsztynie przy wsparciu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Organizator obozu zapewnia uczestnikom między innymi: szkolenie wg programu członków młodzieżowych drużyn pożarniczych, pięć posiłków dziennie, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, szkolenie z zagadnień profilaktyki alkoholowej, całodobową opiekę medyczną i pedagogiczną, opiekę ratownika wodnego, wycieczkę (spływ kajakowy rzeką Krutyń lub do parku linowego w Olsztynie ze zwiedzaniem komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej), plażowanie i kąpiel w jeziorze, gry i zabawy na wolnym powietrzu oraz edukacyjne zajęcia świetlicowe.

Urząd Gminy w Kozłowie dofinansowuje pobyt młodzieży na obozie pożarniczym oraz zapewnia uczestnikom bezpłatny transport do miejsca obozowania w dniu rozpoczęcia turnusu i powrót z Kikit do Kozłowa w dniu zakończenia pobytu na obozie.